czwartek, 23 czerwca 2011

Najstarsza osoba na świecie!

Najstarsza osoba na świecie mieszka w Trójmieście

Pani Helena J. Najstarsza kobieta świata z Gdańska

Według wiadomości z: niewiarygodne.pl/  z 22.06.2011

Najstarsza osoba na świecie mieszka w Trójmieście

Maria Gomes Valentim, nie była najstarszą kobietą na świecie, jak się okazuje. Jest nią natomiast, starsza od niej o miesiąc kobieta - Polka - która żyje teraz w Gdańsku! (fot. Reuters)

Agencje informacyjne podały smutną wiadomość o zgonie najstarszej - jak podawały masowe media - osoby na świecie. Doniesienia agencji Reutera i Polskiej Agencji Prasowej, podawały wtedy, że Brazylijka, Maria Gomes Valentim, miała skończyć 115 lat za trzy tygodnie.

Okazuje się jednak, że ta mieszkanka miasta Carangola (w stanie Minas Gerais), nie była jednak najstarszą żyjącą kobietą na świecie. Zgodnie z pozyskanymi informacjami, starsza od niej o miesiąc jest Polka... mieszkanka Gdańska, pani Helena.

Brazylijka, pani. Maria Gomes Valentim, zmarła na zapalenie płuc w tym tygodniu, zamieszczona była ostatnio w Księdze Rekordów Guinnessa, jako najstarszy człowiek Świata, żyjący w danej chwili.

Zdaje się jednakże,że ten rekord długości życia, był jej przyznany błędnie. Urodziła się ona bowiem, 9 lipca 1896 r. i podług najnowszych informacji wiadomo jest że, była o miesiąc młodsza od naszej rodaczki z Pomorza

Według danych wyśledzonych przez Dariusza Wołodźko, z Biura Prasowego Gdańska okazuje się, że mieszkanka Trójmiasta, pani Helena J. urodzona 9 czerwca 1896 r. obchodziła swe 115-te urodziny już ponad 2 tygodnie temu. Jej to więc należał się - i należy dalej - tytuł Najstarszego Człowieka Świata, a więc, także i wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

Nasza seniorka urodziła się na Litwie. Zameldowana jest obecnie od 2004 r. na gdańskiej, Zaspie.

W Guinnessowej Księdze Rekordów, w kategorii "Najstarszy Człowiek Świata" wszystko się zmienia bez przerwy. Zdarza się nieraz, że rekord ten jest przypisany kilku osobom w tym samym roku. Dlatego też, trudno się zorientować, kto, w danej chwili dzierży tytuł najstarszej osoby na Świecie.

Przeważająca część z wielu informacji o najstarszych ludziach świata, jest nieoficjalna. Np. w ub.r. rozeszła się pogłoska, że pochodząca z Gruzji, Antisa Chiwczawa, urodziła się w 1880 r,a więc, ma ponad 130 lat. Nie udało się jednak jednak dotychczas zweryfikować tej wiadomości.

Miejmy nadzieję, że aktualny "rekord żywotności" naszej rodaczki, pani Heleny J. z Gdańska, zostanie zauważony przez komisję weryfikacyjną Księgi Rekordów Guinnessa. Samej Pani Helenie zaś, życzymy dużo zdrowia, i następnych stu lat życia.

Zbysz Holasa

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Korespondencję do redakcji proszę kierować na adres administracji, koniecznie z dopiskiem w temacie: "Powszechne Stowarzyszenie Życia".
esperio@interia.pl

Dla szybkiego wzajemnego kontaktu, wejdź na Rozmównicę:
Wiedy