poniedziałek, 12 września 2011

Kubańska Medycyna Leczy Raka Płuc!

Prosto z Kuby - szczepionka na raka płuc
 
Źródło: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,10259651,Prosto_z_Kuby___szczepionka_na_raka_pluc.html
Krzysztof Pielesiek
10.09.2011 11:30

AP/Javier Galeano
W kraju słynącym z cygar szpitale rozdają ją za darmo.

Naukowcy z hawańskiego Centrum Immunologii Molekularnej, po 25 latach pracy pochwalili się szczepionką na raka płuc. Otrzymała ona nazwę CimaVax-EGF. Jej zażycie nie sprawia jednak, że osoby uzależnione od nikotyny nie będą musiały obawiać się śmiertelnie groźnych następstw palenia.

Nawet po zaszczepieniu się CimaVax-EGF, wciąż można zachorować na raka płuc. Szczepionka atakuje natomiast komórki rakowe i zapobiega ich niekontrolowanemu rozwojowi. Najbardziej skuteczna ma być w późniejszych etapach rozwoju choroby kiedy naświetlanie i chemioterapia nie dają rezultatów. Naukowcy twierdzą, że szczepionka potrafi zamienić agresywnie rozprzestrzeniającego się raka w przewlekłą chorobę, którą można następnie zwalczyć wymienionymi przed chwilą środkamiCimaVax-EGF została przetestowana na tysiącu pacjentów cierpiących na raka płuc. Rezultaty testów okazały się być zadowalające. Szczepionka jest już nieodpłatnie rozdawana potrzebującym w kubańskich szpitalach. Kubańscy naukowcy przewidują, że na bazie CimaVax-EGF powstaną szczepionki na raka prostaty, macicy i piersi

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Korespondencję do redakcji proszę kierować na adres administracji, koniecznie z dopiskiem w temacie: "Powszechne Stowarzyszenie Życia".
esperio@interia.pl

Dla szybkiego wzajemnego kontaktu, wejdź na Rozmównicę:
Wiedy