środa, 21 września 2011

Kwas Kapuściany – Leczniczy Środek Dietetyczny

Opracował: Zbigniew Wybraniec
Kwas z kapusty, lub inaczej, sok z kapusty kiszonej, zdrowy napój na szybko po Indyjsku.
Kapusta  zdrowa i smaczna
Zaprezentowany tu przepis na, marynowany sok z kapusty kiszonej po indyjsku (kwas kapuściany) jest jednym z najbardziej skutecznych dodatków żywnościowych i środków dietetycznych, służących do rozwiązywania problemów systemu trawiennego, powodowanych głównie przez narastanie w nim szkodliwych bakterii chorobotwórczych, zakażeń grzybicznych systemu jelitowego, oraz grzybicznych zakażeń innych systemów organizmu, uszkodzeń jelit systemu trawiennego, oraz wielu innych problemów. Jest przy tym, bardzo łatwy i tani do przyrządzenia.

Marynowany sok z kapusty, z kulturą bakteryjną w nim zawartą, jest jednym z najlepszych dodatków pokarmowych dostarczających dobrych bakterii (przyjaznych bakterii, pomagających organizmowi), i które są łatwe do otrzymania. Jest on również tak tani, że jest praktycznie prawie że darmowy... Oprócz swoich pro-bionicznych, cech zdrowotnych, kapusta jest jednym z najbogatszych źródeł glutaminy, amino-kwasu pomocnego w reperowaniu problemów całego systemu pokarmowego i trawiennego.

Marynowany sok z kapusty kiszonej – recepta pochodząca z Indii

Aby zaszczepić przyjazne bakterie mleczne w jelicie grubym (kiszka stolcowa) naszego organizmu i skłonić do wyleczenia membranę śluzową dwunastnicy oraz innych jelit przewodu pokarmowego (systemu trawiennego), należy pić codziennie przynajmniej około 1 ½ filiżanki tego soku..

Oto sposób jego przyrządzenia:

Napełnij mikser prawie do połowy pociętą na drobne kawałeczki kapustą i dodaj bardzo czystej wody aż mikser zostanie wypełniony do 2/3 swej pojemności, (nie używaj kranówki lub twardej wody studziennej). Następnie, miel to wszystko na szybkich obrotach miksera przez minutę. Po tym, wlej otrzymaną w ten sposób mieszankę do jakiegoś pojemnika, i powtarzaj ten proces aby zrobić dalsze porcje tej mieszanki. Następnie, przykryj pojemnik jakimś ręcznikiem lub innym materiałem, najlepiej lnianym, i pozostaw to, aby stało w pokojowej temperaturze (mniej więcej 21 oC).

Mieszanka kwasowa będzie już gotowa do użytku po 3 - ch dniach. Przefiltruj otrzymaną w ten sposób mieszankę przez filtr zrobiony z lnianego, lub innego, czystego materiału, lub czystego ręcznika, aby oddzielić płyn (kwas kapuściany) od pulpy. Wlej ten kwas (marynowany sok kapuściany) do odpowiedniego naczynia i wstaw do lodówki.

Użytkowanie:

Pij codziennie po połowie ( ½ -giej) filiżanki tego roztworu, rozcieńczonego taką samą ilością czystej wody (również ½ -gą filiżanki), 2 lub 3 razy dziennie. Kiedy zapas się już pomniejszy, zrób następną porcję. Ta następna porcja – oraz wszystkie następne - będą gotowe już po 24 godzinach, ponieważ dojrzała już kultura bakteryjna pozostałego jeszcze kwasu bardzo przyspiesza ten proces. Trzeba tylko dodać jedną lub dwie łyżki stołowe pozostałego kwasu do przygotowywanej nowej porcji.

Proces ten może być powtarzany w nieskończoność. Każda nowa porcja posiada w sobie wiele miliardów przyjaznej nam bakterii mlecznej.. Kwas mleczny zawarty w tym kwasie, marynowanym soku kapuścianym (kulturze bakteryjnej), oczyści i udrożni jelito długie (Dwunastnicę) i zabije większość rodzajów pasożytniczych grzybieni, grzybów, pasożytów i innych patogenów. (przyczyn chorób). Należy pić tą mieszankę dopóki nie zauważymy że nasze odchody (kupa) będą pływać w toalecie, i nie będą już dalej przykro śmierdzące. Kiedy to się już pokaże, można zmniejszyć swe dozowanie do tylko jednego dania dziennie, tylko dla podtrzymania dobrego stanu zdrowia.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Korespondencję do redakcji proszę kierować na adres administracji, koniecznie z dopiskiem w temacie: "Powszechne Stowarzyszenie Życia".
esperio@interia.pl

Dla szybkiego wzajemnego kontaktu, wejdź na Rozmównicę:
Wiedy