Polscy użytkownicy Facebooka są przeciwni cenzurowaniu internetu i nie zgadzają się na to, by nasz rząd podpisał międzynarodowe porozumienie ACTA. Ratyfikacja dokumentu będzie początkiem końca wolności w sieci - podkreślają i nawołują do protestu w ramach wydarzenia "Nie dla ACTA - nie zgadzam się na podpisanie umowy przez Polskę".
"26 stycznia przedstawiciele polskiego rządu podpiszą ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), niezwykle kontrowersyjną umowę międzynarodową, która wprowadzi drastyczne narzędzia służące ochronie własności intelektualnej i ograniczające wolności w sieci. Nie pozwól, aby na internet padł choć cień międzynarodowej cenzury!" - apelują na Facebooku inicjatorzy wydarzenia https://www.facebook.com/events… .
Jednocześnie wyjaśniają, jak protestować:
1. Weź udział w wydarzeniu
2. Powiadom znajomych
3. Śledź na bieżąco wydarzenia na stronie "Nie dla ACTA": https://www.facebook.com/NIEdla…
4. Podpisz petycję: http://www.petycjeonline.pl/pet… - informują.
Strajk rozpoczął się w czwartek i potrwa do 26 stycznia. Strajkuje już ponad 45 tys. polskich użytkowników Facebooka.
Protestujący nie pozostawiają złudzeń: "Nie w taki sposób się niszczy piractwo, panowie. A prawdę mówiąc - to w rzeczywistości się nie da! Walka z wiatrakami, w której ucierpią TYLKO niewinni ludzie" - pisze Maciej. Wtóruje mu Bartek: "I tak z roku na rok coraz bardziej będą ograniczać nasze swobody obywatelskie... trzeba z tym walczyć, jak możemy!". Na stronie eventu są dziesiątki podobnych komentarzy.
Dołączycie do strajku?