środa, 8 sierpnia 2012

Cenzurowanie Wolności Sieci Internetowej


Podane do opublikowanie przez: Zbigniew Wybraniec

Jeszcze więcej cenzury w Sieci.

Jeden z największych serwisów internetowych typu Torrent - Demonoid.com - znów zaatakowany, tym razem przez Rząd Ukraiński. Wściekła cenzura wolności ciągle się nasila.

Demonoid ledwo co pozbierał się po ataku DDoS, a już ma nowy problem. Ten jeden z największych spisów i trackerów torrentów został właśnie zamknięty przez rząd Ukrainy.
Domem Demonida od kilku lat był ColoCall, największa serwerownia na Ukrainie. Niedawno została zaatakowana metodą DDoS, przez co Demonoid nie działał przez kilka dni, a tuż po ponownym uruchomieniu serwował złośliwe oprogramowanie na skutek włamania na serwer. Teraz mierzy się z nowym problemem.
Służby ukraińskie zabezpieczyły serwery ColoCall i pliki danych oraz dzienniki dotyczące Demonoida, a następnie odłączyły go. Akcja zamknięcia Demonoida może mieć charakter polityczno-dyplomatyczny. Tego samego dnia Wałerij Choroszkowski, pierwszy wicepremier Ukrainy, odwiedził Stany Zjednoczone. Najwyraźniej nie zapomniał „prezentu”. Administracja Demonoida pozostaje na wolności, według niepotwierdzonych informacji, posiada ona swoje biura w Meksyku.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Korespondencję do redakcji proszę kierować na adres administracji, koniecznie z dopiskiem w temacie: "Powszechne Stowarzyszenie Życia".
esperio@interia.pl

Dla szybkiego wzajemnego kontaktu, wejdź na Rozmównicę:
Wiedy