środa, 22 lipca 2015

Kurkuma i Czarny Pieprz – Środek Przeciw-rakowy

Po więcej informacji proszę się zwrócić pod adres (witryna po angielsku): http://blogs.naturalnews.com/turmeric-black-pepper-perfect-anti-cancer-combination/


Kurkuma z Czarnym Pieprzem to Wspaniała Kombinacja Przeciwko RakowiNie ma chyba innego naturalnego środka na świecie który byłby bardziej skuteczny w redukowaniu stanów zapalnych w ciele ludzkim niż Kurkuma

Bardzo prosta kombinacja tyĉ trzech składników może zapobiec powstaniu raka.

Oto przepis:

Zmieszaj ¼ łyżeczki kurkumy w proszku,
½ łyżeczki oleju oliwkowego.
Dodaj te składniki do jednej łyżeczki świeżo zmielonego czarnego pieprzu i dobrze wymieszaj wszystko razem.

Mieszanka ta może być spożywana tak jak jest, albo jako dodatek do różnych potraw i sałatek.

Jeśli spożywasz ten środek bezpośrednio, możesz mieszać z odrobiną wody. Jeśli używasz do gotowania, upewnij się że dodany zostanie dopiero pod koniec gotowania, w ostatnich 2 minutach.

Liczne badania laboratoryjne, również na zwierzętach, podają antyrakowe właściwości kurkuminy (sprawdzone w przypadkach raka skóry, piersi i odbytu)


W jaki sposób działa bardziej skutecznie kurkumina wspomagana czarnym pieprzem.

Badania wskazują że piperyna (istniejąca w czarnym pieprzu) wspomaga koncentrację serum we krwi zarówno w przypadku szczurów jak i ludzi, poprzez zwiększenie możliwości wchłaniania i na skutek tego dostępu biologicznego kurkuminy do organizmu. Znaczy to, że mała doza kurkuminy jest bardziej wydajna dla skutków zdrowotnych, gdy podana jest w kombinacji z piperyną, niż wielka doza samej kurkuminy gdy podawana jest bez pieprzu.

Inne oparte na dowodach dobroczynne skutki działania kurkuminy.

  1.  Przyspiesza proces uzdrawianie rany skórnej na skutek swych właściwości antyseptycznych.
  2. Wspomaga prawidłową przemianę materii i odporność organizmu, jako że jest skuteczna w redukowaniu zaburzeń i powikłań w przyjmowania i naturalnym wytwarzaniu insuliny, co jest kluczowe w dążeniu do utraty wagi. Dodawaj ją więc do posiłków jeśli pragniesz zrzucić wagę..
  3. Wiele używek z anty-zapalnym działaniem jest używanych w traktowaniu artretyzmu, i jednym z najbardziej obiecujących jest kurkuma, jako że posiada w sobie związki chemiczne które działają podobnie jak niektóre leki przeciwzapalne.
  4. Kurkuma wspomaga działanie woreczka żółciowego i jego produkcji żółci, a wątroba używa właśnie żółci do odtruwania krwi. Tylko samo to, wspomaga już dobry stan wątroby.
  5. Wiele badań wskazuje na dobroczynne działanie kurkumy w zapobieganiu chorobie Alzheimera, bo kurkuma zawiera wiele składników które blokują tworzeniu się beta-amyloidu, który odpowiedzialny jest za tworzenie się zablokowań w krążeniu krwi w mózgu w przypadku Choroby Alzheimera.
  6. Obecność kurkuminy czyni kurkumę znakomitą w traktowaniu depresji, jako że kurkumina może wzmóc poziom serotoniny, co działa bardzo dobrze do wspomagania regulacji pamięci, snu, samopoczucia, oraz procesu uczenia się, a jest oczywiste że to odgrywa dużą rolę w depresji.
  7. Kurkumin może być używany w traktowaniu cukrzycy,, szczególnie - typu 2, poprzez proces redukowania rezystencji insulinowej.
  8. Utrzymywanie cholesterolu na zdrowym poziomie może zapobiec wielu rodzajom chorób, a kurkumin znany jest z tego że redukuje poziom cholesterolu.
  9. Zmieszaj jedną łyżeczkę kurkuminy w szklance gorącej wody i wypij w przypadku złego samopoczucia z powodu przeziębienia lub grypy. Może to pomóc Ci poczuć się o wiele lepiej dużo szybciej jeśli cierpisz na grypę lub przeziębienie. Staje się tak dzięki substancji znanej jako “lipo-polisacharyd” którą zawiera, a która znakomicie wspomaga system immunologiczny (rodzaj wzmacniacza immunologicznego).

Zaglądnij również do:SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Korespondencję do redakcji proszę kierować na adres administracji, koniecznie z dopiskiem w temacie: "Powszechne Stowarzyszenie Życia".
esperio@interia.pl

Dla szybkiego wzajemnego kontaktu, wejdź na Rozmównicę:
Wiedy