wtorek, 2 sierpnia 2016

Znak krzyża jest świętością nie bez powodu.

Żródło; http://blogpublika.com/2016/07/31/hologram-fotonu-ma-ksztal-krzyza/

Przedchrześcijański, nadzwyczaj starożytny, znak krzyża okazuje się być rodzajem wedyjskiego (gnostycznego) symbolu naukowego.

Dwaj młodzi naukowcy, fizycy z Uniwersytetu Warszawskiego, dr. Radosławow Chrapkiewicz oraz mgr. Michał Jachura, po raz pierwszy na świecie wykonali fotograficzny hologram pojedynczej cząsteczki światła.
"W stosunkowo prostym eksperymencie zmierzyliśmy i zobaczyliśmy coś, co dostrzec jest bardzo trudno: kształt frontów falowych pojedynczego fotonu, powiedział dr Radosław Chrapkiewicz".
Hologram cząsteczki fotonu ma kształt krzyża maltańskiego z rozszerzającymi się ku końcowi ramionami. Krzyż Maltański powstał w oparciu o tzw. krzyż grecki. Był on w użyciu przez wiele zakonów chrześcijańskich, głównie zakonne szpitalników, Joanniatów i Lazarytów. Krzyż maltański był podstawa krzyża Templariuszy. Pierwszy obraz podobnego krzyża w tradycji Chrześcijańskiej pochodzi z około VI wieku z kręgu kultury bizatyńskiej.
Hologram fotonu
 
Źródła: 
http://www.fuw.edu.pl/informacja-prasowa/news4617.html 
http://civis.tempus-vivit.net/hospitalis/biblio/kreuzjm.htm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Korespondencję do redakcji proszę kierować na adres administracji, koniecznie z dopiskiem w temacie: "Powszechne Stowarzyszenie Życia".
esperio@interia.pl

Dla szybkiego wzajemnego kontaktu, wejdź na Rozmównicę:
Wiedy